Objawy - mononukleoza

Mononukleoza

objawy.org.pl
mononukleoza.objawy.org.pl/czy-wiesz-ze-artykuly.html" style="text-decoration: underline;">więcej artykułów

Objawy mononukleozy

 

Objawy mononukleozy w jej początkowym stadium nie są zauważalne. Od momentu zarażenia, proces jej powstawania w organizmie, trwa od ok. miesiąca do 50 dni. Dopiero później można zauważyć niepokojące symptomy. W pierwszym tygodniu, chora osoba odczuwa bóle gardła, brzucha i ogólne zmęczenie. U dzieci pojawia się gorączka, mogąca utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Charakterystyczne dla mononukleozy są czerwone lub fioletowe plamki, pojawiające się na podniebieniu, oraz zaczerwienie, a czasem białe lub szare naloty na migdałkach, które przy wyziewie są przyczyną nieprzyjemnego, mdłego zapachu. Przy infekcjach gardła, lekarz może zalecić stosowanie ampicyliny. U dziecka chorego na mononukleozę, pojawi się wysypka. Dodatkowo występuje bolesne powiększenie węzłów chłonnych, zwłaszcza tych z tyłu szyi, a czasem też pod pachwinami. Typowym dla tej choroby symptomem, jest również powiększenie śledziony oraz wątroby.

U dorosłych osób, mononukleoza może nie powodować tak znaczących objawów. Może też wcale nie być zauważona. Nie leczona rzadko wywołuje powikłania, a z czasem może i sama zaniknąć. Gdy choroba za cel obierze sobie układ nerwowy, mogą występować bóle karku, bóle głowy oraz bezsenność.

 

qweqwe qeqw ewqe wqe qwe
Mój syn przechodził mononukleozę w wieku sześciu lat miał powiększone węzły chłonne ,wątrobę i okropnie chrapał .Dziś ma siedemnaście lat .W opisie choroby można przeczytać ,że chor...(więcej)
Niestety nie ma jeszcze szczepionki. Prace ciągle trwają....(więcej)
Na czym polega badanie \\\"odczyn PBD\\\" ?Nasz syn ma podobne objawy do opisanych przy mononukleozie.dzisiaj jade znim do lekarza rodzinnego.Prosze o szybka odpwiedz.Malgorzata...(więcej)
Mój 4,5 letni syn właśnie przeszedł tę chorobę. Również miała bardzo ciężki przebieg. Tej choroby z ospą nie da się w ogóle pomylić. Natomiast w pierwszym etapie przypomina świnkę, po...(więcej)

Pozostałe tematy: